Kasy fiskalne już dziś nie wzbudzają takich emocji, jak jeszcze kilka lat temu. Niemal wszyscy muszą rejestrować swoje przychody i mogą jedynie zdecydować, jaki rodzaj urządzenia stanie się wyposażeniem ich firmy. Wybór odpowiedniego modelu jest bardzo ważny, ponieważ od tego zależy codzienny komfort pracy. Jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla danej działalności gospodarczej?

Gdy zapada decyzja o zakupie nowej kasy fiskalnej, trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na kilka pytań. Właściwe zdefiniowanie potrzeb przedsiębiorcy sprawi, że wybrany model urządzenia będzie doskonale odpowiadał wymaganiom przyszłego użytkownika. Każdy rodzaj kasy fiskalnej nadaje się do rejestracji przychodów, ale nie każdy będzie wygodny w danej sytuacji. Sprawdźmy, jakie urządzenie powinien kupić lekarz czy prawnik, a co będzie najlepsze dla osoby zajmującej się drobną wytwórczością lub usługami świadczonymi w terenie.

Kasy fiskalne dla lekarzy

Inny model kasy sprawdzi się w klinice medycyny czy w prywatnej przychodni lekarskiej, a zupełnie inne urządzenie potrzebne będzie lekarzowi, który na własny rachunek przyjmuje pacjentów lub wykonuje wizyty domowe. W klinikach, przychodniach czy spółdzielniach lekarskich najwygodniejszym modelem będzie spora, stacjonarna kasa fiskalna, z dużą bazą kodów PLU.

Usług lekarskich jest bez liku, a jeśli dodamy do tego całą diagnostykę włącznie z setkami badań laboratoryjnych, to uzbiera nam się pokaźny katalog pozycji, które będą musiały być rejestrowane na kasie fiskalnej. W tym przypadku warto decydować się na modele z dużymi wyświetlaczami, z możliwością stosowania dużej liczby kodów o skróconym dostępie, co wpłynie na krótszy czas obsługi pacjenta.

Z kolei w małych, prywatnych praktykach lekarskich najlepszym rodzajem kasy będzie niewielkie urządzenie mobilne, które zapewni komfort przede wszystkim lekarzowi. Przenośna kasa fiskalna, powinna być lekka, intuicyjna w obsłudze oraz musi posiadać wydajny akumulator, tak aby lekarz realizujący wizyty domowe przez cały dzień nie musiał obawiać się, że urządzenie zawiedzie.

Rejestrowanie przychodów rękodzielników

Dziś rękodzieło jest bardzo popularne i cenione przez rzesze klientów. Nic więc dziwnego, że osoby mające zdolności manualne, wyobraźnię i poczucie estetyki z tak zwanego „handmade” uczyniły sobie sposób na życie. W ich pracowniach i warsztatach powstaje wspaniała biżuteria, elementy dekoracyjne do wnętrz, obrazy, plakaty, unikatowe ubrania i wiele, wiele innych przedmiotów.

Rękodzielnicy sprzedają je w swoich siedzibach, za pomocą platform internetowych, ale także na targach i jarmarkach organizowanych w całej Polsce. Dla nich odpowiednia będzie także mobilna kasa fiskalna, ale ta musi się charakteryzować przede wszystkich dużą liczbą możliwych kodów PLU, bo  drobna wytwórczość to setki, a może tysiące niepowtarzalnych przedmiotów.

Dla kosmetyczek i fryzjerów

Tu podobnie jak w przypadku lekarzy trzeba podejść do tematu w zależności od skali świadczonych usług. W dużych salonach lub ośrodkach spa zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele stacjonarne, ponieważ liczba świadczonych usług jest z reguły bardzo duża.

Natomiast kosmetyczki i fryzjerzy prowadzący swoje autorskie gabinety oraz świadczący coraz częściej usługi w domu klienta powinni zainteresować się urządzeniami mobilnymi i to tymi o niewielkich gabarytach, tak aby kasa fiskalna mieściła się wręcz w torebce. Udając się do klienta, kosmetyczka czy fryzjer i tak musi zabrać ze sobą sporo sprzętu, narzędzi i kosmetyków, więc kasa fiskalna nie powinna stanowić dodatkowego obciążenia.

Wybierając odpowiedni model kasy fiskalnej warto zasięgnąć porady profesjonalistów, takich jak chociażby ci, ukrywający się pod adresem www.kasy-fiskalne.olsztyn.pl. Tu możemy liczyć na rzetelną informację, podstawowe szkolenie z obsługi kasy oraz na dobrą opiekę posprzedażną, bo ta jest bardzo ważna w odniesieniu do kas fiskalnych.