Jak dużo zarobić i się nie narobić? Odpowiedzi na to pytanie poszukujemy od lat, a jest ona bardzo prosta… Wystarczy znaleźć pracę marzeń! Może być nią podróżowanie po całym świecie lub opiekowanie się zwierzętami na Bahamach. Zobacz najciekawsze oferty pracy ostatnich lat.

 

Praca marzeń dla podróżników

 

Podobno, jeśli znajdziesz pracę, która będzie sprawiać ci przyjemność, to nie przepracujesz ani jednego dnia. Takim zajęciem dla podróżników może być oferta firmy Busabout. Ostatnio zamieścili oni ogłoszenie, w którym poszukiwali miłośników podróży, chcących w ramach pracy zwiedzić 15 europejskich państw. Obowiązkiem osób na tym stanowisku było relacjonowanie podróży w social mediach. Kto mógł się o nią ubiegać? Każdy, kto skończył 18 lat, posiadał ważny paszport, a także dysponował wolnym czasem.

Z takiego stanowiska żal byłoby nie skorzystać. Zatem gdzie znaleźć wymarzoną pracę? Swoje poszukiwania najlepiej zacząć od internetowych wyszukiwarek ofert pracy, takich jak praca.money.pl/. Znajdują się tam ogłoszenia najróżniejszych pracodawców, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

 

Lubisz jazdę na rowerze? To wymarzona praca dla ciebie

 

Kolejna oferta z serii podróżniczych. Międzynarodowa firma TDA Global Cycling poszukiwała na płatny staż chętnego, który przez cztery miesiące miał jeździć po krajach Europy i Afryki i filmować swoje przygody. Oprócz wypłaty wynagrodzenia firma miała także pokryć koszty transportu, wizy, ubezpieczenia, noclegów, szczepień, jedzenia, a także innych wydatków związanych z podróżą.

 

Poszukiwany opiekun flamingów na Bahamach

 

Kto z nas nie chciałby przeprowadzić się na Bahamy i dostawać wypłatę za opiekę nad flamingami… Osoba na stanowisku Chief Flamingo Officer jest odpowiedzialna za dobry stan zdrowia ptaków, a także kontakty turystów z flamingami. Jednak kandydaci na te stanowisko muszą posiadać m.in. dyplom z zoologii lub kierunków pokrewnych, a także minimum 5 lat doświadczenia w pracy z egzotycznymi ptakami.

 

Najdziwniejsze oferty pracy w Polsce

 

Warto także wspomnieć o polskich ofertach pracy, które zdobyły niemały rozgłos. Jakiś czas temu w sieci pojawiło się ogłoszenie, w którym pewien zakład pogrzebowy poszukiwał żywego modela do trumny. Osoba zatrudniona na tym stanowisku miała przez 6 godzin leżeć nieruchomo w otwartej trumnie. Ta kontrowersyjna oferta pracy, mogłaby być wymarzonym zajęciem śpiochów, którzy za godzinę leżenia otrzymaliby 25 złotych.

Drugie, równie ciekawe ogłoszenie, dotyczyło pracy na stanowisku hostessy promującej wakacyjne produkty. Kobiety decydujące się na tę prace miały za zadanie leżeć na leżaku w hipermarkecie i czuć się tam jak na plaży. Za firmowy strój służyło im bikini i słomiany kapelusz. Może warunki dotyczące stroju nie były zbyt korzystne, ale za to wynagrodzenie panie z pewnością pojechały na zasłużony urlop…

To tylko część ofert pracy, które ostatnimi czasy zyskały spory rozgłos. Oprócz wymienionych, trzeba wspomnieć o stanowisku podróżującego degustatora piwa, kobiet testujących SPA i hotele, a także o opiekunie jeża, i wielu innych…

A jaka jest twoja wymarzona oferta pracy?