Łazienki to zazwyczaj pomieszczenia o najmniej regularnych kształtach, które wymagają specjalnego podejścia w zakresie aranżowania oraz projektowania. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wymaga dokładnego przemyślenia oraz zaplanowania, aby nasza łazienka była funkcjonalna, odpowiadała naszym potrzebom oraz po prostu nam się podobała. Jaki jest sposób na przygotowanie nowoczesnej łazienki? Składowych jest wiele, jednak to meble łazienkowe na wymiar odgrywają kluczową rolę w tym zagadnieniu.

Meble łazienkowe na wymiar idealnie dopasowują się do potrzeb domowników oraz uwarunkowań przestrzennych łazienki. Samodzielne projektowanie również pozwala nam na dobór interesującego nas stylu. Łazienka w stylu nowoczesnym wymaga więc lekkich form, wysokiego połysku oraz maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Sprawdź w jaki sposób dobrać meble do nowoczesnej łazienki.

Właściwa gra kolorów

Nowoczesne aranżacje opierają się przede wszystkim na odpowiednim doborze kolorów. Większość nowoczesnych aranżacji łazienkowych stawia biel w centrum uwagi oraz na mocne kolorowe akcenty. W nowoczesnej łazience również całkiem nieźle prezentuje się naturalne drewno. Warto jednak pamiętać, żeby łączyć je jedynie  z jednym stonowanym kolorem, ponieważ w przeciwnym razie przyniesie efekt całkiem odwrotny od założonego.

Kształty nie zawsze regularne

Projektując własne meble łazienkowe na wymiar nie zawsze musimy stawiać na klasyczne prostopadłościany, które oglądamy w sklepach. Komponowanie własnej zabudowy daje nam możliwość wykorzystania naszej wyobraźni do granic możliwości. Każdy mebel zazwyczaj wykonywany jest ręcznie, dlatego mamy szansę na kształty niebanalne oraz idealnie dopasowanie ich do nieregularnej budowy łazienki.

Łączenie materiałów

W nowoczesnej łazience wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy pozwolić sobie na łączenie drewna, szkła, ceramiki oraz wszystkiego na co mamy tylko ochotę. Ważne, żeby zachować umiar i odpowiednio operować barwami. Postaw na wysoki połysk, a Twoja łazienka z pewnością powiększy się optycznie.