Firma to brzmi dumnie, doniośle, to brzmi na pewno okazale. Oczywiście mamy na myśli duże podmioty, koncerny, wielkie firmy, o których także można mówić jako o bardzo stabilnych. Jednakże jeśli mowa jest o firmie, to musimy także wskazać na te małe, jednoosobowe, których przecież na naszym rynku mamy wręcz niezliczoną ilość, z których usług korzysta przecież bardzo wiele osób. Prowadzenie wielkiej firmy na pewno jest bardziej skomplikowane, ale z drugiej strony łatwiejsze ze względu na to, że w zarządzanie taką firmą zazwyczaj angażuje się znacznie więcej osób. Ponadto bardzo dobrze sprawdza się w tym miejscu stwierdzenie, że duży znacznie więcej może i więcej przetrzyma.

Mała firma na rynku

Wracając jednakże do małych, jednoosobowych podmiotów prowadzących swoją działalność, wskażemy na to, że owe firmy to ogromna część naszego rynku. Odpowiedzialność spada na jedną osobę, zyski zasadniczo są generowane przez jedną osobę, a skala działalności jest mniejsza. Czy jednoosobowa firma daje szanse na wielkie zyski? W pierwszym momencie nasuwa się na myśl twierdzenie, że nie, że nie jest to możliwe, ale z drugiej strony należy zadać pytanie dlaczego nie? Jak najbardziej tak jeśli owa jednoosobowa działalność jest umiejscowiona w odpowiedniej niszy, jeśli grupa odbiorców jest na tyle duża, że owe zyski mogą być bardzo duże, to jest to możliwe. Z tym, że w tym momencie taka firma zazwyczaj staje się nieco większa i bardzo często przestaje być podmiotem jednostkowym, a staje się co najmniej spółką.

Fachowy biznes

W biznesie chodzi jednak między innymi właśnie o to, aby przeć do przodu, aby się nie poddawać, aby ciągle się piąć do góry, aby zdobywać nowe rynki, rozwijać się i rozrastać. Pozostawanie małą jednoosobową firmą może oczywiście komuś wystarczyć, aczkolwiek nie można wówczas przez cały czas liczyć na odnoszenie pełnego sukcesu, na bardzo duże zyski. Małych jednoosobowych firm na rynku zawsze było bardzo wiele i ta sytuacja na pewno się nie zmieni, na pewno będzie cały czas taka sama, ale z drugiej strony nie każda firma musi w tym gronie pozostawać.