Nasza codzienność wymaga od nas podejmowania bardzo wielu różnych decyzji, czasem skomplikowanych decyzji. Jednym ze szczególnych ich rodzajów są decyzje związane z naszymi finansami, z naszymi wydatkami. Bynajmniej nie mówimy w tym miejscu tylko o tych codziennych wydatkach konsumpcyjnych, ale jak najbardziej musimy wskazać także na bardziej poważne wydatki, na pewne inwestycje, które zazwyczaj wymagają od nas poczynienia swojego rodzaju oszczędności.

Zdolność kredytowa

Oczywiście nie zawsze nas na wszystko stać, nie od razu zawsze dysponujemy określonymi środkami finansowymi, ale z drugiej strony nie zawsze powoduje to, że rezygnujemy z zakupu tego, co chcemy. W tym miejscu jak najbardziej trzeba bowiem wskazać na taki produkt, jakim są kredyty konsumpcyjne. Te mogą być spożytkowane na dowolny cel i tym samym możemy śmiało mówić, że ich zaciągnięcie daje nam pewną swobodę działania. Aby móc taki kredyt konsumpcyjny, kredyt gotówkowy podjąć, aby móc go zaciągnąć, powinniśmy oczywiście wykazywać pewną zdolność kredytową, aczkolwiek bardzo często owa zdolność jest nieco naciągana. Powstaje w tym miejscu pytanie o to czy nam się to opłaca? Gdyby spojrzeć tylko i wyłącznie na kwestie finansowe, to nie, ponieważ kredyty są oprocentowane, a tym samym zapłacimy więcej niż pożyczyliśmy, ale z drugiej strony jeśli w danym momencie nie dysponujemy określonymi środkami finansowymi, to sięgnięcie po ów kredyt staje się jak najbardziej właściwym rozwiązaniem.

Kredyty i raty

Mowa jest nie tylko o tych kredytach zaciąganych bezpośrednio w bankach, ale także o kupowaniu różnych dóbr w systemie ratalnym. To także jest swego rodzaju pożyczka, którą należy spłacać i która staje się także pewną umową pomiędzy danym klientem oraz konkretnym bankiem. W potrzebach naszej codzienności nie musimy wcale rezygnować z tego, na co nas w danym momencie nie stać i nie należy się bać kredytów i pożyczek, bo to jest pewien sposób na realizację marzeń, na zrealizowanie tego, na czym nam zależy, co zajmuje szczególne miejsce w naszych planach.