Flipingiem nieruchomości nazywamy prowadzenie działalności gospodarczej w oparciu o wynajmowanie mieszkań na szeroką skalę. Zjawisko to stało się niezwykle popularne w ostatnich latach zwłaszcza wśród przedsiębiorców, których pasjonuje branie udziału w przetargach i nabywanie mieszkań do remontu po okazjonalnych cenach. Fenomem flipingu przybiera na sile, bowiem w dobie kryzysu i konieczności zwracania uwagi na wszelkie wydatki nieruchomość pod wynajem okazuje się prawdziwą “żyłą złota”. Popyt na wynajmowane nieruchomości nigdy nie zmaleje, można mieć więc mieć pewność, że biznes ten nigdy nie będzie odnotowywał spadku zainteresowania.

Fliping nieruchomości – od jednego mieszkania do kompleksu

O coraz większym rozwoju flipingu nieruchomości jako zjawiska mówią chociażby uwagi służb odpowiedzialnych za kontrole przeciwpożarowe oraz badanie stanu technicznego urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Straż pożarna (odwiedź blog http://www.straz-pozarna.nysa.pl/) regularnie przeprowadza oględziny miejsc przeznaczonych na tworzenie małych mieszkań dla lokatorów. Tuż po przetargach są to często zapuszczone i zaniedbane nory, w których przeprowadzić trzeba gruntowne remonty, aby nadawały się do ponownego użytkowania. Wiele tych mieszkań jest zaniedbanych także z powodu zadłużenia. Korzystna cena przetargu kusi przedsiębiorców. Po wykupieniu nieruchomości muszą oni zainwestować jeszcze dodatkowe i wcale niemałe pieniądze w remont. Jednak już po pierwszych miesiącach wynajmowania mieszkań na krótki lub dłuższy czas koszty wszystkich wcześniejszych inwestycji zaczynają się zwracać.

Fliping nieruchomości i jego tajemnice

Najczęściej na flipingu nieruchomości korzystają przedsiębiorcy z większych miast, gdzie w sezonie letnim przewija się wielu turystów szukających punktu noclegowego na kilka dni lub mieszkania na miesiąc, albo i dłużej. Najbardziej opłacalny jest oczywiście fliping długoterminowy, gdzie za pojedyncze dni, weekendy, płaci się trochę wyższe ceny w stosunku do doby niż w przypadku wynajmowania lokalu przez cały miesiąc. Stawki ustalane są indywidualnie.