Cały czas coraz więcej osób decyduje się na leasing samochodu osobowego. Czy jest to opłacalny interes? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pod względem finansowym leasing operacyjny samochodu osobowego to bardzo trafna inwestycja. Biorąc pod uwagę ustawy prawne o podatkach dochodowych, obecnie nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o koszty uzyskania przychodów właśnie z rat leasingowych. Nie ma tu żadnego znaczenia to, czy auto jest przeznaczone tylko do użytkowania firmowego, a może mieszanego. W związku z tym jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie finansowe, które jest opłacalne również w przypadku finansowania bardzo drogich pojazdów.

To się opłaca

Właśnie dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na branie leasing samochodu osobowego. Mają oni świadomość tego, że jest to wprost idealny sposób do tego, aby zakup nowy pojazd, a nie martwić się przy tym koniecznością mrożenia dużych sum pieniędzy. Jest to szczególnie istotne dla osób, które cały czas chcą rozwijać swoją firmę i robią wszystko, aby cały czas inwestować. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak dokładnie będą wyglądać raty Twojego leasingu, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z kalkulator leasingu. Jest on dostępny na stronie internetowej firmy CLS. Jeśli najdą Cię jakieś inne wątpliwości, warto byś zapytał o radę ekspertka, który podpowie Ci, a także odpowie na Twoje wszystkie pytania.

Jaki samochód wziąć w leasing?

Jeśli nie masz jeszcze upatrzonego samochodu, który chcesz wziąć w leasing – nie przejmuj się tym. Rozejrzyj się po salonach, zobacz auta na żywo. Możesz również wybrać się na jazdę próbną, żeby przekonać się, czy to właśnie ten pojazd skradnie Twoje serce. Skorzystaj z porad profesjonalistów, nie oglądaj jedynie zdjęć w sieci. Pamiętaj, że samochód będzie Ci służył przez kilka lat, dlatego warto wybrać go w odpowiedni sposób, a przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy decyzja została podjęta słusznie. W ten sposób na pewno nie będziesz żałował raz podjętej decyzji, a podpisanie umowy nie wprawi Cię w wyrzuty sumienia. Weź również pod uwagę to, czy auta może okazać się bardzo awaryjne. Warto pamiętać o tym, że to leasingobiorca jest odpowiedzialny za wszelkiego typu naprawy mechaniczne.