Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców jest zainteresowana przeniesieniem swojego biznesu do Wielkiej Brytanii. Nie wszyscy jednak mają świadomość jak założyć firmę w Anglii.

Czy Brexit może być zagrożeniem dla firm zakładanych w Anglii?

Warto mieć świadomość, że ewentualne obawy przedsiębiorców związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii zostały rozwiane przez specjalny raport “Business Brexit Priorities”. Powstał on bowiem przy ścisłej współpracy z organizacją British Chambers of Commerce. Ze wspomnianego raportu w najprostszym możliwym ujęciu wynika, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo zaostrzenia brytyjskiego prawa.

Godny uwagi jest również fakt, że zachowanie dotychczasowych systemów prawnych ma dotyczyć nie tylko rynku pracy, ale również systemu podatkowego. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że wspomniana organizacja British Chambers of Commerce walczy cały czas o to, by brytyjskie przedsiębiorstwa w żaden sposób nie straciły na opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Czy warto zdecydować się na założenie działalności w Wielkiej Brytanii po Brexicie?

Warto wiedzieć, że początek procesu nie będzie wiązał się z zasadniczymi zmianami. Oznacza to tym samym, że przedsiębiorcy nie muszą obawiać się ewentualnych ograniczeń w dostępnie do rynku poza granicami UK. Zadaniem unijnych decydentów jest bardzo dobre wykorzystanie 2020 roku. Konieczne jest bowiem nie tylko wynegocjowanie, ale również podpisanie umowy o wolnym handlu.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne kancelarie pomagające obsługiwać zakładanie firmy w Anglii?

Należy wiedzieć, że rejestracja spółki LTD w Wielkiej Brytanii, a także jej prowadzenie nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest zatem skorzystanie z pomocy profesjonalnych kancelarii. Doskonałym przykładem może być firma Samper Paratus Legal House LLP.

Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko i wyłącznie pomocą w założeniu działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, ale również zabezpieczeniem majątku (ochrona podatkowa).

Oczywiście zdecydowanie najczęściej zakładaną działalnością gospodarczą w Wielkiej Brytanii jest spółka LTD. W ten sposób przedsiębiorca ma możliwość ochrony majątku swojej firmy, bezpieczeństwa prawnego, a także dostęp do licznych ulg podatkowych. Kancelarie prawne w tym Samper Paratus Legal House LLP zajmują się również zabezpieczeniem majątków swoich klientów. Udzielają porad prawnych związanych z rozliczeniami podatkowymi czy darowiznami.

Warto mieć świadomość, że do narzędzi pozwalających na ochronę podatkową osób prawnych czy fizycznych należy zaliczyć zastosowanie właściwych konstrukcji prawnych z podmiotami. Specjaliści pracujący w kancelariach prawnych dysponują ogromną wiedzą na ten temat.

Rekomendowane jest korzystanie z kancelarii prawnych także ze względu na optymalizację podatkową. Nie jest to oczywiście uchylanie się od opodatkowania. Sprowadza się bowiem do możliwości, które są przewidziane w prawie.