Każdy posiadacz domu ma przy nim również trawnik, który powinien wyglądać jak najpiękniej, by cieszył oko właściciela. Niestety, nie każdy ma czas i rękę do naturalnych roślin, a trawnik należy do tych elementów krajobrazu, które wymagają nieco nakładu pracy. Z tego względu, sztuczna trawa ogrodowa cieszy się rosnącą popularnością wśród wielu osób. Jednak czy wiesz, że można ją ułożyć nie tylko na przydomowym trawniku?

Czym jest sztuczna trawa?

Jest to produkt, który można przyrównać do swego rodzaju dywanu na zewnątrz. Wykonany z syntetycznego materiału wysokiej jakości, pozwala na uzyskanie estetycznego efektu w ogrodzie bez konieczności siana trawy. Produkty oferowane przez https://trawa-krajobrazowa.pl/ charakteryzuje świetna jakość wykonania oraz duża wytrzymałość.

Pierwsze sztuczne trawy znacząco różniły się od dostępnych obecnie rozwiązań. Były tworzone głównie dla boisk piłkarskich, jednak również tak nie były szczególnie popularne – głównie z uwagi na niską jakość wykonania. W kolejnych latach producenci stopniowo udoskonalali swoje produkty, by zapewnić dostęp do świetnych, wytrzymałych i estetycznych opcji. Wraz z rozwojem technologii, syntetyczne trawniki zaczęły być stosowane nie tylko na boiskach sportowych, ale również w domach prywatnych.

Rodzaje sztucznej trawy

W sprzedaży znajduje się obecnie bardzo duża ilość produktów tego typu, o różnych cechach charakterystycznych. Wśród nich wskazać można takie rodzaje jak:

– soft – o świetnym stosunku ceny do jakości i niezwykle miękkich włóknach,

– camp – wzmocniona, nieco droższa od opcji „soft”, jednak również bardzo miękka;

– supreme – nowoczesna, estetyczna i świetnie wykonana;

– epic – świetna replika naturalnej trawy – a tym samym doskonały wybór do ogrodu;

– prestige – zdecydowanie najwyższa półka wśród dostępnych opcji, świetnie wykonana, estetyczna i zapewniająca realistyczny efekt.

Gdzie można zastosować trawę syntetyczną?

Jak wspominaliśmy, założenie trawnika wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo, późniejsze utrzymanie go w dobrym stanie to nie tylko ogrom wysiłku, ale również duże koszty.

Co więcej, trawnik syntetyczny może znaleźć zastosowanie nie tylko w ogrodzie. Będzie doskonałym rozwiązaniem również na tarasie czy balkonie w bloku. W obydwu tych przypadkach zapewni izolację od podłoża, estetyczny wygląd i miękkość. Rozwiązanie to docenią w szczególności rodzice małych dzieci, które często bawią się na podłodze. Dzięki sztucznej trawie – zapewnisz maluchowi wygodę oraz ochronę przed chłodem.

Sztuczna trawa do ogrodu – dlaczego warto?

Syntetyczna trawa jest rozwiązaniem, które nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. Wykonana z włókien polipropylenowych i polietylenowych, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a w dłuższej perspektywie – również pieniędzy. Nie wymaga nawadniania, zabiegów pielęgnacyjnych jak nawożenie czy wertykulacja. Jest również odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy grad.

Dzięki syntetycznej trawie z rolki, możesz cieszyć się pięknym ogrodem o naturalnym wyglądzie – bez konieczności kosztownego dbania o niego. Koniec z wielogodzinnym koszeniem czy nawożeniem i podlewaniem trawnika!