Ci, którzy w swoim życiu kilkukrotnie szukali pracy… Ci, którzy niejednokrotnie zmieniali pracę, wcale jej specjalnie nie szukając, wiedzą, jak bardzo zmienił się proces rekrutacji. Dziś główną rolę w obszarze pośrednictwa pracy pełnią agencje, ułatwiające życie nie tylko firmom chcącym zatrudnić nowych pracowników. Osoby poszukujące pracy, też mają znacznie łatwiej. Chcesz wiedzieć dlaczego, przeczytaj ten tekst?

 Jakiś czas temu, gdy ktoś poszukiwał pracy, najczęściej każdego dnia wypatrywał ogłoszeń w gazetach i przygotowywał stosy życiorysów. Sam wysyłał je do potencjalnych pracodawców, dopytywał się o terminy spotkań i rozmów kwalifikacyjnych. To wszystko pochłaniało wiele czasu.

Mało tego, w wielu sytuacjach okazywało się, że firma szuka zupełnie kogoś innego. Źle sformułowane lub źle odczytane ogłoszenie wprowadzało w błąd. Taki model poszukiwania pracy eliminował z założenia tych, którzy już gdzieś pracowali i tylko chcieli zmienić pracodawcę.

Nie mieli oni czasu na poszukiwania i zostawali zwykle przy tym, co już mieli w garści. Dzięki agencjom pośrednictwa pracy sytuacja uległa zmianie na lepsze. Wyraźne korzyści dostrzegają zarówno wszyscy poszukujący nowego zatrudnienia, jak i pracodawcy.

Szukasz pracy… skorzystaj z agencji

Każda osoba, która szuka lub chce zacząć szukać pracy powinna zwrócić uwagę właśnie na agencje pośrednictwa pracy. To firmy, które pomagają  już na etapie przygotowania dokumentów niezbędnych do właściwego zaprezentowania kandydata przyszłemu, potencjalnemu pracodawcy.

Rejestrują w swoich bazach danych osoby poszukujące pracy, często przeprowadzają wstępne rozmowy, czasami też proszą kandydatów o przystąpienie do specjalistycznych testów. Wszystko to ma na celu zebranie szczegółowych informacji na temat osoby poszukującej nowego zatrudnienia, bo to z kolei ułatwia zdefiniowanie potencjalnego pracodawcy i zaproponowanie mu odpowiedniego kandydata.

Osoba szukająca pracy, decydując się na skorzystanie z usług agencji pośrednictwa, ma komfortową sytuację. To pośrednik szuka pracodawców, przesyła stosowne informacje, przeprowadza cały wstępny etap rekrutacji, często bez uczestnictwa osoby zainteresowanej nową pracą.

Dopiero potem, umawia bezpośrednie spotkanie z pracodawcą, który wstępnie wyraził zainteresowanie danym kandydatem. To zdecydowanie znacznie łatwiejsze dla osoby poszukującej nowego zatrudnienia. Okazuje się bowiem, jak niewiele energii trzeba włożyć w przeprowadzenie zawodowej, życiowej zmiany, korzystając z pomocy fachowców.

Szukasz pracownika… zwróć się do agencji

Pracodawca szukający osób do swojego zespołu w zasadzie nie powinien mieć dylematów, bo korzyści płynące z usług agencji pośrednictwa pracy są ewidentne. Przede wszystkim cały proces poszukiwania nowych pracowników jest znacznie tańszy, bo nie angażuje obecnych pracowników. Nie ma potrzeby redagowania i zamieszczania ogłoszeń w wielu serwisach.

Nie trzeba zbierać i segregować często setek życiorysów i listów motywacyjnych. Znika też problem wstępnej selekcji kandydatów, spośród których wielu nie odpowiada wymaganiom zamieszczonym w ogłoszeniu.  Samo powiadamianie o wstępnych rozmowach, wyłanianie kandydatów do następnego etapu rekrutacji, to mnóstwo pracy, czasu i wysiłku.

Agencja zrobi to szybciej i sprawniej, a pracodawcy zostaną przedstawieni tylko kandydaci spełniający wszystkie lub większość wymagań. Dzięki czemu proces rekrutacji będzie angażować pracodawcę w stopniu minimalnym i daje niemal gwarancję znalezienia odpowiedniej osoby na dane stanowisko.

Nie warto więc się wahać. Szukając pracy lub pracowników, wygodniej i pewniej jest skorzystać z usług sprawdzonych agencji, takich jak chociażby specjaliści kryjący się na www.people.com.pl. Jeśli szukasz pracy lub pracowników, już dziś wyślij swoje dokumenty lub zapotrzebowanie na pracownika, a sam zobaczysz, jak szybko będziesz mógł znaleźć pracę swoich marzeń lub osobę, która stanie się wartościowym członkiem Twojego zespołu.